Načítání obsahu...
O společnosti

Aktuality

Už 20 let učíme děti, jak správně nakládat s odpady

16. 3. 2023
Na začátku března oslavila společnost OZO Ostrava výročí – 20 let od zahájení provozu Centra odpadové výchovy (COV), vzdělávacího střediska, kde se žáci a studenti škol ve svozové oblasti učí zásadám správného nakládání s odpady. Za dvacet let prošlo vzdělávacími programy COV přes 125 tisíc návštěvníků – od prvňáčků až po vysokoškoláky. Pro současné žáky a studenty těchto škol nyní OZO Ostrava vyhlásilo výtvarnou soutěž s názvem Víme, co s odpady!

Na začátku března roku 2003 zahajovalo COV svůj provoz vzdělávacím programem Kam s ním?, určeným pro 5.-7. třídy ZŠ. Dnes má COV pro školy připraveno celkem 8 programů, přičemž každý z nich je přizpůsoben jiné věkové skupině dětí a mladých lidí. Kromě toho nabízí odborné exkurze pro vysoké školy, zejména pro studenty oborů souvisejících s odpadovou problematikou. 

Vzdělávací programy pro školy se staly běžnou součástí života společnosti OZO Ostrava - v průběhu školního roku probíhají prakticky denně. Školám je OZO poskytuje zdarma, a pokud mají zájem, zajišťuje školním skupinám i dotovanou autobusovou přepravu do učebny COV v Ostravě-Kunčicích nebo do reuse centra v Přívoze, kde od loňska nabízí žákům 2. stupně základních škol nejnovější vzdělávací program 5 RE, zaměřený na předcházení vzniku odpadu a opětovné využívání věcí,

I po dvaceti letech fungování, je o programy o odpadech tak velký zájem, že není možno uspokojit ani všechny zájemce. „Ten stále trvající zájem je pro nás zpětnou vazbou, že svou práci děláme dobře. Děti, které k nám poprvé přišly před 20 lety, jsou dnes už třicátníci. Doufám, že jsme všem, kdo nás během své školní docházky navštívili, a to i opakovaně, vštípili pravidla nakládání s odpady tak dobře, že je dnes považují za zcela samozřejmé a mohou je předat zase svým dětem,“ říká vedoucí útvaru propagace a ekologické výchovy  Vladimíra Karasová, která stála u zrodu COV.

V souvislosti s 20. výročím Centra odpadové výchovy vyhlásila společnost OZO Ostrava soutěž s názvem Víme, co s odpady! pro žáky a studenty základních a středních škol ve své svozové oblasti . Půjde o výtvarné a audiovizuální práce s tematikou správného nakládání s odpady. Pro autory vítězných prací společnost připravuje zajímavé zážitkové odměny. Pravidla soutěže najdou zájemci zde.


Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality

PROVOZ O STÁTNÍM SVÁTKU

PROVOZ O STÁTNÍM SVÁTKU

13. 11. 2023

Stejně jako o jiných státních svátcích i 17. listopadu budou služby společnosti OZO Ostrava probíhat beze změny, jen sběrné dvory a Reuse centrum Ostrava budou zavřeny.

/aktuality/provoz-o-statnim-svatku-4_nd154
Státní svátek - jako vždycky

Státní svátek - jako vždycky

26. 10. 2023

Stejně jako o jiných státních svátcích i 28. října budou služby společnosti OZO Ostrava probíhat beze změny, jen sběrné dvory a Reuse centrum Ostrava budou zavřeny.

/aktuality/statni-svatek-jako-vzdycky_nd152