Načítání obsahu...
O společnosti

Aktuality

Sběrné dvory otevřeny v omezeném režimu!

1. 4. 2020
Až do odvolání budou fungovat v omezeném režimu.

Město Ostrava po dohodě se společností OZO Ostrava otevírá od 2. dubna sběrné dvory v omezeném režimu. Fungování městského systému nakládání s komunálním odpadem v Ostravě i v této náročné době je jedna ze základních služeb, kterou město pro své občany zajišťuje, a kromě dočasného uzavření sběrných dvorů funguje bez omezení.

"Sběrné dvory byly uzavřeny v reakci na vládní vyhlášení nouzového stavu. Občané ale s nastávajícím jarem začali odkládat zejména objemný odpad na místa, která nejsou k tomu určená, a tím zakládat nepovolené skládky, proto se město rozhodlo sběrné dvory v omezeném režimu otevřít,“ říká náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Provoz sběrných dvorů bude nyní upraven tak, aby byly dodrženy zásady bezpečnosti a ochrany zaměstnanců před šířením nákazy novým koronavirem.

"Otevírací doba bude až do odvolání zkrácena. U čtyř velkých sběrných dvorů bude zachován i víkendový provoz, ale jen dopoledne. Občané budou do prostoru sběrného dvora vpuštěni jednotlivě, maximálně po dvou a budou dodržovat stanovený odstup. Musí být vybaveni ochrannou rouškou a nejlépe i rukavicemi," dodává náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Otevírací doba bude dočasně, až do odvolání. Více sběrné dvory.

Komerční služby pro občany, které poskytujeme v provozovnách v Kunčicích a v Hrušově, jsou již bez omezení. Vyzýváme však všechny zákazníky, aby pokud to není nezbytně nutné, omezili své osobní návštěvy našich provozoven a své požadavky, řešili pokud možno elektronicky či telefonicky. Vybrané služby (přistavení velkoobjemového kontejneru, mobilní svoz nábytku, dovoz kompostu, čerpání odpadních vod) lze objednat přes eshop.ozoostrava.cz.Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality

Sběrné dvory otevřeny v běžném režimu

Sběrné dvory otevřeny v běžném režimu

29. 4. 2020

Od soboty 2. 5. budou otevřeny všechny sběrné dvory v Ostravě v běžném režimu dle letní provozní doby. Ve dnech státních svátků, 1. 5 a 8. 5., mají všechny sběrné dvory zavřeno!

/aktuality/sberne-dvory-otevreny-v-beznem-rezimu_nd50
Poděkování popelářům

Poděkování popelářům

28. 4. 2020

Česká televize zveřejnila v Událostech poděkování ředitele České asociace odpadového hospodářství všem popelářům.

/aktuality/podekovani-popelarum_nd52
Státní svátek? Něco ano, něco ne.

Státní svátek? Něco ano, něco ne.

24. 4. 2020

Stejně jako ve většině svátečních dnů i o blížících se státních svátcích 1. a 8. května bude svoz odpadu probíhat jako v běžný pátek. Všechny sběrné dvory budou zavřené.

/aktuality/statni-svatek-neco-ano-neco-ne_nd30