Načítání obsahu...
O společnosti

Aktuality

OSTRAVA BUDE ZASE ZELENĚJŠÍ

28. 3. 2022
Loni půl milionu korun, letos o 150 tisíc víc. To jsou finanční prostředky, jimiž OZO podpoří 9 „zelených“ projektů, které se letos přihlásily do 6. ročníku Tematické výzvy OZO Ostrava pro rok 2022 – Zelená pro Ostravu.

Smlouvy s podpořenými subjekty byly podepsány 24. březn v místě, kde vzniká veřejná sbírka na zeleň - v Reuse centru Ostrava.

„Těší nás, že peníze, které byly během prvního roku získány od zákazníků našeho reuse centra, budou v rámci letošních projektů využity přesně v souladu s účelem veřejné sbírky, tedy na výsadbu a údržbu veřejné zeleně v Ostravě,“ konstatuje jednatel společnosti OZO Ostrava Karel Belda a upřesňuje, že letos směřují finanční prostředky mimo jiné do čtyř městských obvodů. Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky díky subvenci ze strany OZO Ostrava založí trvalkové a letničkové záhony, Krásné Pole (Ostrava) se zaměří na novou výsadbu zeleně před smuteční síní, Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz připravuje sázení cibulovin na tramvajové smyčce u Hlavního nádraží Ostrava a Městský obvod Ostrava Vítkovice investuje do sadové úpravy prostoru před radnicí. 

Z celkové částky 650 607 korun budou podpořeny i další subjekty. Spolek Počteníčko založí nové motýlí louky u domovů pro seniory v Porubě a domu s pečovatelskou službou v Zábřehu. ZŠ a MŠ B. Dvorského přispěje OZO na dosadbu keřů lemujících školní pozemek, Technickým službám Ostrava-Jih na výsadbu záhonů ve Výškovické ulici v Zábřehu, spolku Balónek na vysazení zeleně v tradiční venkovské zahradě v Hrušově, což umožní izolaci klidového prostoru od rušivých vlivů, a Tělocvičné jednotě Sokol Ostrava-Plesná pomůžeme s vytvořením relaxační zóny na pozemku bývalého plesenského koupaliště. 

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality

OZO staví třídicí linku a hledá nové zaměstnance

OZO staví třídicí linku a hledá nové zaměstnance

19. 1. 2023

Na sklonku minulého roku zahájila společnost OZO Ostrava výstavbu nové třídicí linky na směsný komunální odpad. Ta do budoucna zajistí odklon odpadů ze skládky a jejich materiálové nebo energetické využití. Nová třídicí linka by měla být spuštěna do provozu kolem poloviny tohoto roku, a proto již nyní OZO začíná s náborem nových zaměstnanců. Celkem se bude jednat o 28 nových pracovních míst na pracovišti v areálu společnosti v Ostravě-Kunčicích.

/aktuality/ozo-stavi-tridici-linku-a-hleda-nove-zamestnance_nd122
OZO rozdělí milion mezi zelené projekty

OZO rozdělí milion mezi zelené projekty

10. 1. 2023

Sedmý ročník Tematických výzev OZO Ostrava je odstartován. Ostravská odpadová společnost v rámci letošní výzvy Zelená pro Ostravu opět podpoří projekty zaměřené na výsadbu a údržbu veřejné zeleně ve městě. Financovány budou už podruhé z veřejné sbírky, kterou tvoří výtěžek z Reuse centra Ostrava. To za rok 2022 vydělalo více než 1 milion korun. 

/aktuality/ozo-rozdeli-milion-mezi-zelene-projekty_nd121