Načítání obsahu...
O společnosti

Aktuality

V dubnu začíná letní svoz, ale taky Velikonoce!

1. 3. 2021
OZO Ostrava přechází od dubna na letní harmonogram svozu zeleně, který bude ukončen až 30. listopadu. V uvedeném období bude bioodpad z hnědých popelnic opět svážen co dva týdny, v zimním období to bylo jen jednou měsíčně. Termíny letního svozu zeleně budou v roce 2021 ve stejných dnech jako v předchozím roce, jen o Velikonocích to bude trochu jiné.

Příchod jara souvisí se svozem zeleně ve městě. OZO Ostrava přechází od dubna na letní harmonogram, který bude ukončen až 30. listopadu. V uvedeném období bude bioodpad z hnědých popelnic opět svážen co dva týdny, v zimním období to bylo jen jednou měsíčně.

O Velikonocích na Velký pátek 2. 4. bude svoz odpadu probíhat bez ohledu na svátek jako ve všední den. O Velikonočním pondělí  5. 4 . svoz odpadu neprobíhá,  takže celý následující týden bude svoz odpadu o den posunut (z pondělí na úterý, z úterý na středu.... z pátku na sobotu). 

S jarem přicházejí na řadu také práce na zahradě. Dobrou zprávou pro zahrádkáře i ty, kteří se chystají na zvelebování trávníků, je, že v ostravských sběrných dvorech bude od dubna opět k dispozici balený zeminový substrát z  kompostárny OZO. Cena 1 pytle o objemu 18 litrů činí 40 korun. Zájemci o větší množství nebaleného substrátu  nebo kompostu se mohou vypravit přímo do kompostárny v Hrušově, kde je zmíněného přírodního hnojiva bohatého na živiny a humus dostatek. 

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další aktuality

Mimořádné uzavření SD Třebovice

Mimořádné uzavření SD Třebovice

8. 6. 2021

V úterý 8. 6. 2021 od 8 - 15 hodin bude uzavřen sběrný dvůr Ostrava-Třebovice z technických důvodu. Děkujeme za pochopení.

/aktuality/mimoradne-uzavreni-sd-trebovice_nd55
Substrát na kompostárně vyprodán

Substrát na kompostárně vyprodán

19. 5. 2021

V nejbližších dnech pro zeminový substrát na kompostárnu OZO v Hrušově nejezděte. Je vyprodáno a současné mokré počasí neumožňuje vyrábět další.

/aktuality/substrat-na-kompostarne-vyprodan_nd72
Pro kompost a substrát nejezděte!

Pro kompost a substrát nejezděte!

14. 5. 2021

O nastávajícím víkendu a v pondělí 17. 5. bude z technických důvodů pozastaven prodej výrobků na kompostárně OZO v Hrušově.

/aktuality/pro-kompost-a-substrat-nejezdete_nd77