Česká verze | English version

Aktuality » Aktuální kampaň

Všechny příznivce popelářského řemesla i zvídavé lidi, kteří se zajímají o to, jak se nakládá s komunálními odpady, zve společnost OZO Ostrava na tradiční Den otevřených dveří, který se tentokrát koná v netradičním prostředí hrušovské skládky a kompostárny, kam veřejnost bude mít přístup poprvé v historii. Tak neváhejte!

 

DOD 2016

 

„Již tuto sobotu budou mít zvídaví návštěvníci unikátní příležitost prohlédnout si nejen naši skládku v Hrušově, ale i kompostárnu, kde končí veškerý zelený odpad svezený z nově zavedených hnědých BIO popelnic, ze sběrných dvorů, ale i z údržby veřejných zelených ploch. Areál skládky a kompostárny zpřístupňujeme veřejnosti poprvé v historii. Jako již tradičně na podobných prezentačních akcích OZO Ostrava bude také zde pro malé i velké návštěvníky připravený zajímavý program – výstava popelářských aut, oblíbené focení na stupačce, nejrůznější hry a soutěže na téma třídění odpadů pro děti i dospělé, tvořivá dílna, dárky a mnoho dalšího. Třešinkou na pomyslném dortu – programu našeho Dne otevřených dveří – by měl být vyhlídkový vzlet upoutaným balonem, z něhož si bude možné prohlédnout velikost naší skládky pěkně z nadhledu. Věříme, že nám bude přát počasí, takže si všichni návštěvníci přijdou na své,“ láká na Den otevřených dveří mluvčí OZO Ostrava a koordinátorka projektu Vladimíra Karasová s tím, že vstup je pro všechny návštěvníky ZDARMA!

Všichni jste srdečně zváni! Nezapomeňte na vhodnou obuv do terénu!

K bráně do areálu bude návštěvníky přivážet kyvadlová doprava od zastávky trolejbusu č. 105, Žižkova, i z parkoviště na okraji Vrbice, kde mohou zaparkovat ti, kdo přijedou autem. Na kole lze dojet až k samotnému vstupu do areálu.

PROGRAM:
- Komentovaná prohlídka skládky, plynového hospodářství a kompostárny,
- výstava popelářských aut,
- focení na stupačce popelářského auta,
- hry a soutěže na téma třídění odpadů pro děti i dospělé,
- tvořivá dílna na kompostárně,
- let upoutaným balonem (v případě příznivého počasí),
- výstava tříděných plastů a sběrných nádob,
- obchůdek s OZO dárky a mnoho dalších zajímavých aktivit.


23.09.2016Provoz ve dnech státních svátků
Ve dnech státních svátků svoz odpadu jako ve všední dny, sběrné dvory otevřeny jen 4 největší.

Aktuality

Odpovědi na nejčastější dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj odpadový problém?
Zeptejte se přímo!
captcha